Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ''Genç Kadromuzun Dinamizmi ile Başarıyı Hedefliyoruz.''
Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ''Genç Kadromuzun Dinamizmi ile Başarıyı Hedefliyoruz.''

Banvit Basketbol Sportif A.Ş. Başkanı Özkan Kılıç, bu hafta sonu başlayacak olan Spor Toto Basketbol Süper Ligi maçları öncesinde bir açıklama yaparak Bandırma Halkını tribünlere davet etti.

''Öncelikle Spor Toto Basketbol Süper Ligi 2016 - 2017 Sezonu'nun tüm Kulüpler için hayırlı olmasını ve mücadele edecek tüm sporcular için sağlıklı geçmesini diliyorum. Bilindiği üzere her geçen sezon Basketbol Süper Ligi'mizin değeri artıyor. Bulunduğumuz sezon itibari ile de Avrupa'nın en kaliteli ve ilgi çekici basketbol ligi haline geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Biz de Banvit Basketbol Kulübü olarak yenilenmiş teknik heyet ve kadromuz ile Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde başarılı bir sezon geçirmeyi ve ilk kez düzenlenecek olan FIBA Şampiyonlar Ligi'nde Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz.

Bu sezon Kulübümüzün Baş Antrenörlük koltuğuna, geçtiğimiz yıl Polonya Basketbol Ligi'nde Stelmet Zielona Gora takımı ile şampiyonluğa ulaşan deneyimli koç Saso Filipovski'yi getirdik. Kadromuzu da kendi prensiplerimize ve öz değerlerimize bağlı kalarak büyük ölçüde yeniledik. Bu sezon kadromuzda 6 yabancı oyuncu haricinde geneli kendi altyapımızdan yetişen 17-22 yaş arası 7 genç oyuncumuz olacak. Zorlu Türkiye ve Avrupa Şampiyonlar Ligi maratonunda genç kadromuzun dinamizmi ile gidebileceğimiz en üst noktaya ulaşmak hedefindeyiz.

Ayrıca geçtiğimiz hafta başlayan Türkiye Basketbol Liginde mücadele eden Bandırma Kırmızı Takımımızdan da bu sezon çok ümitli olduğumuzu belirtmeliyim. Gelecek vaat eden Altyapı sporcularımızın oluşturduğu genç kadrosuyla sezon süresince büyük sürprizlere imza atacaklarına yürekten inanıyorum.

Tabi bu hedeflere ulaşmaya çalışırken bize en büyük desteği her zaman olduğu gibi yine Bandırma halkının vereceğini ümit ediyoruz. Bu vesile ile Bandırma seyircisini genç kadromuzu desteklemek üzere tribünlere davet ediyor ve karşılaşmalarımızın taraftarlarımızla beraber bir şölen havasında geçmesini temenni ediyorum.''