Turgut Atakol Turnuvası Caferağa Spor Salonu’nda Başlıyor
Turgut Atakol Turnuvası Caferağa Spor Salonu’nda Başlıyor

Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan Turgut Atakol Turnuvası, geleceğin yıldızlarını İstanbul’da buluşturuyor.

Düzenlenmeye başladığı tarihten itibaren, ümitler seviyesinde dünyanın sayılı turnuvalarından biri olan ve günümüzün birçok yıldızının ümit kategorisinde boy gösterdiği Turgut Atakol Turnuvası’nın 22.’si, bu yıl 4-8 Temmuz tarihlerinde Caferağa Spor Salonu'nda yapılacak.

1994 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılan turnuvada, milli takımlarımız toplam 10 kez şampiyonluğa ulaştı.

Turnuva, Türk Basketbolu’nun en önemli isimlerinden biri olan Turgut Atakol (1915-1988) anısına düzenleniyor. Dünya çapında bir hakem olan Turgut Atakol, 1959 yılında basketbolun Spor Oyunları Federasyonu’ndan ayrılmasını sağlamıştı. 1964 yılına kadar Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Atakol, 2007 yılında FIBA Şöhretler Müzesi’ne (Hall of Fame) dâhil edildi.

Turnuvanın Tüm Maçları TBF Youtube'dan Naklen Yayınlanacak.

Bu yıl 22. defa düzenlenecek olan, Türk Basketbolu'nun en önemli organizasyonlarından Turgut Atakol Turnuvası Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Youtube kanalından naklen yayınlanacak.

Dünya Basketbolu'nun da ilgiyle takip ettiği Turnuva, 5 gün boyunca TBF Youtube'dan canlı olarak takip edilebilecek. Ümit Erkek Milli Takımımızın yanı sıra; turnuvada Sırbistan, Litvanya, Letonya, Karadağ ve Rusya Turgut Atakol Turnuvası’nda mücadele edecek. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak maçların ardından grupta ilk sırayı alan takım, şampiyonluğa ulaşacak.