Furkan Korkmaz : ''Banvit ailesinin bir parçası olmak güzeldi.''
Furkan Korkmaz : ''Banvit ailesinin bir parçası olmak güzeldi.''

Furkan Korkmaz BeinSports'ta Günün Konuğu programında İsmail Şenol'un sorularını cevapladı. Öne çıkan başlıklar şu şekilde :

- Çok inişli çıkışlı bir yıl oldu benim için, hem saha içi hem saha dışı çok şey tecrübe ettim. Tek yaşamayı, sezon içinde takım değiştirmeyi öğrendim.

- Draft beklediğimin altında geçti. Şu anda buradayım, Efes’ten sonra Banvit’e geldim. Bu bir süreç ve ben de bunun bir parçasıyım. Draft ile gerçeği gördüm ve tecrübeler edinmeme neden oldu.

- Draft benim için dönüm noktasıydı. Hayallerime zaman vermem gerektiğini gördüm, Efes ile başlayan sezon Banvit’te bitti.

- Sezon başında Efes’te oynayacağımı düşünüyordum, hazır hissediyordum ve koçun felsefesine uygun olduğumu düşünüyordum. Ancak fırsat bulamadım ve kiralık gitmenin daha doğru olacağını düşündüm.

- Kısıtlı süreden dolayı daha çok oynayacağım bir kulübe gitmek istedim. Efes’te maç sonu sahada kalamıyordum. Banvit’te neredeyse her maç sonu sahadaydım. Bu çok farklı bir duyguymuş.

- Banvit’e gelerek ne kadar doğru bir iş yaptığımın farkına vardım. Önemli olan sezonu nasıl geçirdiğimdi ve sezon benim açımdan çok iyi geçti.

- Pınar Karşıyaka ve Banvit seçeneklerdi ancak Karşıyaka’da takasa uygun oyuncu olmadığından kendimi Banvit’te buldum.

- Banvit’te koç bana özgürlük tanıdı ve burada oyuna yön verme şansı buldum, zaman zaman Theodore ile yan yana guard oynadım. Bu çok önemliydi.

- Efes’te karar koltuğunda ben hiç oturmamıştım ancak Banvit’te bunu yaşadım. Koç maç sonlarında özellikle bize özgürlük verdi.

- Başkan bana “Ben şort tişört gezen başkanlardanım, yanımda rahat ol” dedi ve sezon boyunca beni destekledi. Çok renkli biri. Banvit ailesinin bir parçası olmak güzeldi.

- Kupa kazanan takımın parçası olmaktan gurur duyuyorum. Tarih yazdık ve ben de bunun bir parçası oldum.

- Theodore winner bir karakter. Oyunu çok iyi biliyor, bana çok tecrübe kazandırdı hem saha içinde hem saha dışında. Vidmar gerçekten bana Türk bir abi gibiydi, çok iyi davrandı hep.

- Özellikle ikili oyunumu geliştirdim burada, ceza oyunculuğundan yaratıcı oyunculuğa evrildim.

- Tenerife finali muazzam bir tecrübeydi. Önemli olan finalde kupayı almaktı ama olmadı. Bireysel olarak çok tecrübe edindim ve karar veren oyuncu oldum maçların son anlarında. Zamanı geldiğinde sorumluluk alan bir oyuncu olmak istiyorum.

- Milli takımı umarım en iyi şekilde temsil ederiz yeni jenerasyon olarak.

- Efes’le kontratım devam ediyor, NBA çıkış opsiyonum var. Ailem menajerim ve kulüplerim (Anadolu Efes ve 76ers) ile konuşup en doğru kararı vermeye çalışacağım. 76ers bana sahip çıkıyor, sezon başlamadan koçla bile konuşmuştum.