Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ''Filipovski’ye Ciddi Talipler Var.''
Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ''Filipovski’ye Ciddi Talipler Var.''

Banvit Basketbol Kulübü başkanı Özkan Kılıç, Darüşşafaka Doğuş'a elenmelerinin ardından sezonu değerlendirirken gelecek sezon planları hakkında da bilgi verdi.

Özkan Kılıç şunları söyledi : ''Bu sezonun genelinde başarılıydık. Darüşşafaka Doğuş’u ligde iki kez yendik. Burada da turu geçebileceğimizi düşünüyordum ama onlar daha iyi oynadılar. Onları tebrik ediyorum.

Türkiye Kupası’nı kazanmamız çok önemliydi. Şampiyonlar Ligi’nde son anlara kadar kafa kafaya girdik ama kaybettik, o çok büyük bir moral bozukluğu oldu. Sezonun genelinde başarılıydık ama yine de sezonu son dört içinde bitirmeliydik diye düşünüyorum.

Şirketimiz dün itibariyle yeni hisse sahiplerine devredildi. Brezilyalı bir gıda şirketi ve çok büyük bir şirketler. Yapılan anlaşmada kulübün sponsorluğu da var. Önümüzdeki iki sene onların sponsorluğunda umarım güzel bir takım kurup başarılı oluruz.

Bütün oyuncularımıza ve Filipovski’ye ciddi ilgi var ancak koçumuzla bir yıl daha kontratımız var. Biz o kontrattan çıkmadığımız sürece bizde kalacak. Ama tabii ki taliplilerinin olması bizim için de iyi. Daha önce Itoudis’de de yaşanmıştı. Doğru iş yaptığımızı gösteriyor. Oyuncuların kontratları ise hep 1 yıllıktı. Sanıyorum ki gelecek sezon bambaşka bir takım kuracağız. Umarım doğru hedefleri vururuz. Türk basketboluna katkımız devam eder diye umuyorum.'' dedi.