Hızlı Hücum internet sitesi : ''Tenerife taraftarı Banvit'e sahip çıktı.''
Hızlı Hücum internet sitesi : ''Tenerife taraftarı Banvit'e sahip çıktı.''

Hızlı Hücum internet sitesinde Banvit'in FIBA Şampiyonlar Ligi ikincisi olduğu maçtan sonra kaleme alınan yazı şu şekilde :

''Tenerife taraftarı Banvit'e sahip çıktı.

Final maçının ardından düzenlenen kupa seremonisinde üzüntülü olan Banvit'li basketbolcuları ve teknik heyeti, salonu dolduran İspanyol taraftarlar, ''Banvit, Banvit...'' şeklindeki tezahüratları ve alkışlarıyla teselli etti. Banvit'li oyuncular da alkışlarıyla taraftarlara teşekkür etti.

Bu yıl ilk defa düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi organizasyonunda gümüş madalya ile ayrılan Banvit, kupayı kazanamasa da kulüp tarihinde Avrupa'daki en büyük başarısını elde etmiş oldu. İlk kez bir Avrupa kupası kazanan İspanyol temsilcisi ise şampiyonluğu taraftarlarıyla kutladı.

Diğer yandan bu yıl ilk defa düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi organizasyonunda gelecek sezon bazı değişiklikler yapılacağı açıklandı.

Organizasyon hakkında basın mensuplarına bilgi veren FIBA Şampiyonlar Ligi Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Patrick Komninos, gelecek sezon 32 takımın mücadele edeceği turnuvaya 24 ekibin doğrudan katılacağını diğer 8 takımın da eleme maçlarından geleceğini söyledi.

Komninos, Türkiye'den 3 takımın doğrudan turnuvaya dahil olmasının, 1 takımın da eleme maçları oynamasının öngörüldüğünü dile getirdi.''