Hakan Köseoğlu (Basket Dergisi) : Gönlümüzün Şampiyonu Banvit
Hakan Köseoğlu (Basket Dergisi) : Gönlümüzün Şampiyonu Banvit

Hakan Köseoğlu’nun Basket Dergisi internet sitesinde Banvit'in FIBA Şampiyonlar Ligi ikincisi olduğu maçtan sonra kaleme aldığı yazı şu şekilde :

‘‘FIBA Şampiyonlar Ligi finalinde Banvit'in Tenerife'ye karşı üçlük yüzdesi 5/21'de kalınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Tenerife'nin maç boyunca 12/26 ile üçlük bulmaları onları maç boyunca skorda önde tuttu.

Boyalı alan savunmasını çok iyi yaptık ve Tenerife'yi dış atışlara zorladık ama onlar da bize yüzdeli 3 sayı isabetleri ile cevap verdi. Banvit'te benchten gelenlerin oyuna katkısı 20 sayı oldu; bu rakam Tenerife'de ise 31'di.

Bu iki detay maçı kaybetmemizin ana nedenleri oldu.

Her şeye rağmen maçın sonuna kadar çok iyi mücadele ettik ve kazanma noktasına kadar getirdik ama maçın son bölümünde karar anlarında Davin White sorumluluk alarak maçı Tenerife'ye kazandırdı. Rotasyonu dar bir kimyaya sahip olan Banvit sezon boyunca kendi sisteminde çok başarılı oldu. Tenerife sürekli rotasyon kullanarak, hücumda tempolu oynarak oyuncularını diri tutmaya çalıştı ve bunda da başarılı oldu.

Banvit, Şampiyonlar Ligi finalinde çok iyi oynadığı bir maçı maalesef  kaybetti. Sezon boyunca oynadığı karakterli ve disiplinli basketbol sistemi ile rüya gibi bir sezon geçiren Banvit'i ayakta alkışlıyoruz. Türk basketbolunu Avrupa'da çok iyi temsil eden Banvit ilk kez düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi  organizasyonunda kupayı son anlarda kaybetti. Kazanma noktasına kadar getirdiğimiz final maçını üzücü bir şekilde yitirdik. Her şeye rağmen bizlere yaşattıkları heyecan ve gurur için tüm Banvit basketbol ailesini kutluyorum. Başkan Özkan Kılıç ve Banvit ailesi takımları ile ne kadar gurur duysa azdır... Gönüllerimizin şampiyonu oldular.

Tüm ekibi başta Özkan Kılıç olmak üzere tüm staffı ve tüm oyuncuları kutluyorum.’’