Banvit BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz : ''Hedefimiz Tenerife'de İkinci Kupa.''
Banvit BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz : ''Hedefimiz Tenerife'de İkinci Kupa.''

Banvit Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, Tenerife’yle oynanacak final mücadelesi öncesi Eurohoops internet sitesinin sorularınızı yanıtladı. Takımına finali hedef gösterdi, herkesten katkı beklediğini vurguladı.

Takımına kupayı hedef gösteren, yıldızlar yerine tüm takımdan gelecek katkıyı vurgulayan Zeytingöz’ün açıklamalarının tamamı şöyle : ''Takımın havası gayet iyi. Sonuçta başından beri hedeflediğimiz bir yere geldik. Herkes çok motive. Umarım bu motivasyon sahaya çok iyi şekilde yansıyacak. İsteğimiz bu sezon gösterdiğimiz kararlılığı sürdürüp Tenerife’nin seyircisi önünde ikinci kupa sevincini yaşamak.

Bir turnuvaya başlarken hep finale odaklanırsınız. Bu finale çıkmak da bir anlamda hedefe ulaşmak anlamına geliyor. Ama bir yandan da bir sorumluluk geliyor. Bizim sorumluluğumuz ikiye katlanmış durumda. Ülkemizi de temsil ediyoruz. Umarım ülkemizi, şehrimizi, kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceğiz.'' dedi.

Turgay Zeytingöz final maçında öne çıkmasını beklediğiniz bir isim var mı? sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi : ''Takım içinde bu sene roller oturmuş durumda. Jordan Theodore 40 dakika oynuyor, iyi oynaması gerek. Bunu herkes biliyor. İkinci skor opsiyonumuz Orelik yarı finalin ikinci yarısında çok iyi oynadı. Edo Muric’ten özellikle savunmada önemli bir faktör olmasını bekliyorum. Furkan her zamanki gibi katkı verecektir. Kişi özelinde değil ama takım çapında beklentileri ifade etmek daha iyi olacaktır.

Tolga’nın belinde bir sakatlığı var. Tedavisi sürüyor. Kulig ve Vidmar bütün sezon beş numarada çok iyi katkı verdi. Umarım Vidmar’ın yarı finaldeki faul yüzdesi finale de yansır. Söylemek de istemiyordum, inşallah nazar değmez. Chappell'e çok kritik anlarda çok önemli sorumluluk aldı kenardan gelerek. Maça tutunduğumuz anlarda çok kritik rol oynadı.

Bu isimler dışında kenardaki yerli ve genç isimlerden de katkıya ihtiyaç duyabiliriz. Sonuçta bu bir final maçı, faul problemi olabilir, yorgunluk söz konusu olabilir. Süre ve şans gelirse onların da ellerinden geleni yapacağından şüphem yok.'' dedi.