Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski : ''Bu tip atmosfere alışığız.''
Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski : ''Bu tip atmosfere alışığız.''

FIBA Şampiyonlar Ligi Final Four finalinde Iberostar Tenerife ile bu akşam şampiyonluk maçına çıkacak Banvit'te Baş Antrenör Sasa Filipovski, ''En iyi maçımızı oynamak için sahaya çıkacağız.'' dedi.

Final Four organizasyonunun yapıldığı Tenerife’deki Santiago Martin Arena’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Sloven çalıştırıcı, ''Özellikle sahasında oynaması nedeniyle bu maçın atmosferi Tenerife için çok daha büyük olacaktır. Biz bu tip atmosferlerde oynamaya alışık bir takımız. Maç boyunca çok gürültü olacaktır. O yüzden oyuncularımın mücadele esnasında teknik heyetle olan iletişimlerini koparmamaları gerekiyor.'' ifadelerini kullandı.

Iberostar Tenerife’nin hızlı oynamayı sevdiğini ve dış atışlarda etkili oyuncularının bulunduğunu belirten Filipovski, ''İyi savunma ve ribaund, maçta belirleyici faktörlerden olacaktır. En az top kaybı yapan ve isabetli atış yüzdesi yakalayan ekip, maçı kazanacaktır.'' değerlendirmesinde bulundu.

42 yaşındaki coach, ''Bu final, kariyerinizdeki en önemli maç mı?'' şeklindeki bir soruya; ''Benim için her maç çok önemli fakat kariyerimdeki en önemli karşılaşmalardan birine çıkacağımı düşünüyorum.'' cevabını verdi.

Bu yıl ilk kez organize edilen FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çok sert rekabetler olduğunu ve büyük takımlarla oynadıklarını aktaran Filipovski, ''Takımım buraya gelmeye layıktı. Dörtlü Final bir şölen. Basketbol için büyük ve zevkli bir ortam var. Hem bunun zevkini çıkarttığımız hem de iyi basketbol oynadığımız için memnunum.'' şeklinde konuştu.