Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk : İlk Şampiyonlar Ligi'ni Türkiye'ye getirmek istiyoruz.
Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk : İlk Şampiyonlar Ligi'ni Türkiye'ye getirmek istiyoruz.

Banvit'in FIBA Şampiyonlar Ligi'nde AS Monaco Basket'i mağlup ederek finale çıkmasının ardından Sportif Direktör Turgay Çataloluk açıklamalarda bulundu. Teknik yönetim ve oyuncuların şampiyonluk için büyük mücadeleler verdiğini aktaran Çataloluk, şöyle konuştu: "Fransa Ligi'nde açık farkla lider bulunan Monaco'yu yenerek final oynama hakkını elde ettik. Elbette çok mutluyuz. Öncelikle bu performansı gösteren tüm teknik ekibimiz ve sporcularımızı kutluyorum.

Şimdi önümüzde pazar günü Iberostar Tenerife ile oynayacağımız final maçı var. Tenerife takımı da sezon boyunca çok başarılı bir performans ortaya koydu ve buraya gelmeyi hak etti. Turnuvanın ev sahibi olarak kendi taraftarları ile dolu olacak bir salonda bu avantajlarını sonuna kadar kullanmak isteyeceklerdir. Final maçında işimizin daha zor olacağı açık.

Bu yıl ilk kez düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi'nde kupayı Türkiye'ye getirmek için şimdiye kadar yaptığımız gibi sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sonuçta, oynayacağımız tek bir maçın ardından kazanılacak kupa bulunuyor." dedi.