Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski : ''Finalde en iyisini yapacağız.''
Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski : ''Finalde en iyisini yapacağız.''

Banvit bu yıl ilk kez düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi'nde AS Monaco Basket takımını 83 - 74 mağlup ederek finale yükseldi. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski şu değerlendirmelerde bulundu : ''Öncelikle takımımı ve teknik kadromu kutlarım. Çok zor bir maç olacağını biliyorduk. Monaco’ya çok saygı duyuyorum. Aynı şekilde onların teknik ekiplerine de. Çok az maç kaybettiler bu sezon.

Tek maçta ve iki farklı yarı oynadık. İlk yarı Monaco bizden çok daha iyi oynadık. İkinci yarı ise biz daha iyiydik. Kazandığımız için çok mutluyum. Yarınki idmanlarımızı iptal ettim. Şimdi dinlenmemiz gerekiyor. Enerji toplamalıyız. Büyük hayallerimiz var. O yüzden finalde en iyisini yapacağız. Monaco’yu da tebrik ederim. Bence onlar çok çok iyi bir takım. Bütün sezon bunu gösterdiler. O yüzden onlara büyük bir saygımız var.

Sezon boyunca dar bir rotasyonla oynadık. Çoğu oyuncumuz 40 dakika oynuyor. Buna devam edeceğiz. Dürüst olmak gerekirse geniş bir benchimiz yok. Genç ve yetenekli oyuncularımız bize yardımcı olmaya çalışıyor. Onlara çok saygı duyuyorum.'' dedi.

Banvit'in kaptanı Gasper Vidmar ise şunları söyledi : ''Zor bir maç olacağını biliyorduk. Monaco, çok atletik bir takım. Hücum ribaundlarını fazlasıyla zorluyorlar ve hızlı hücumlardan sayı buluyorlar. İkinci yarıda savaşmaya başladık. Sadece savaştık ve maçı kazandık. Finaldeyiz.'' dedi.