Eurohoops : ''Banvit’li 18’lik Yetenek İki Ligde de Parladı.''
Eurohoops : ''Banvit’li 18’lik Yetenek İki Ligde de Parladı.''

Eurohoops internet sitesinde bugün çıkan haber : ''Banvit dünkü TED Ankara Kolejliler mücadelesinde bir genç yeteneğine şans verdi: Erkin Şenel önce Basketbol Süper Lig’de, sonra da Türkiye Basketbol Ligi’nde dikkatleri çekti.

Spor Toto Basketbol Süper Lig’in son haftaları gelirken üst sıradaki ekipler playoff’u bekleyerek sezonu tamamlıyor.

Koltuğunda rahat oturan güçlü ekipler bir yandan ligdeki mücadelesini sürdürürken aynı anda genç isimlere de şans verme fırsatı buluyor.

Geçtiğimiz gün ligdeki 27. maçında TED Ankara Kolejliler’i 97-71 mağlup eden Banvit de aldığı galibiyet sırasında genç yeteneği Erkin Şenel’e şans verdi.

TED Kolejliler karşısındaki mücadelede kenardan gelen 18 yaşındaki Erkin, 10’da 6 saha içi isabetle 16 sayı üreterek bu şansı değerlendirdi, dikkatleri çekti.

Bu maçtan sonraki gün yani bugün oynanan Türkiye Basketbol Ligi mücadelesinde de Pertevniyal’e karşı Banvit Kırmızı formasını giyen Erkin bu maçta da 21 dakika süre aldı ve yine 6/10 saha içi isabetiyle bu kez 14 sayı üretti.

Bu kez skorer performansının yanına 6 ribaunt ve 3 asist ekleyen Erkin iki günde iki farklı ligde Banvit ve Banvit Kırmızı formalarıyla parladı.

17 Ocak 1999 doğumlu Erkin umarız iyi performanslarına yenilerini ekleyerek yoluna devam eder.''