Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski : ''Bugünkü kazancımız genç oyuncularımız oldu.''
Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski : ''Bugünkü kazancımız genç oyuncularımız oldu.''

Banvit Spor Toto Basketbol Süper Ligi 27.hafta karşılaşmasında Bandırma'da konuk ettiği Halk Enerji Ted Ankara Kolejliler takımını 97 - 71 mağlup etti. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski şunları söyledi : ''Bugün maça çok rahat başladık. Bunun sonucunda olarak da Ted Kolejliler takımına ilk devrede çok kolay sayı şansı tanıdık. Bugün ile alakalı kazancımız genç oyuncularımızın kazanımı oldu. Özellikle Hasan Emir Gökalp ve Erkin Şenel bugün aldıkları süreleri çok hak ettiler ve iyi bir oyuncu olma potansiyeli olduklarını gösterdiler.'' dedi.

Banvit'in başarılı genç oyuncularından Erkin Şenel ise şunları söyledi : ''Bütün maçlarımıza ayrı ayrı konsantre olarak hazırlanıyoruz. Bu maça da aynı konsantre olarak hazırlandık. İlk yarıda bunu gösteremesek de ikinci yarı oynadığımız oyunla maçı kazanmasını bildik.'' dedi.

Halk Enerji Ted Ankara Kolejliler Baş Antrenörü Can Sevim ise şunları söyledi : ''Öncelikle Banvit'e Şampiyonlar Ligi'nde Final Four'da başarılar diliyorum. Umarım ülkemize kupayı getirirler. Bunu yapacak kapasitede olduklarına inanıyorum. Buna ligde yaptıkları ve Türkiye Kupası'nı kazanmaları ile gösterdiler bence. Orada da o konsantrasyonda olacaklarına eminim. Maça gelecek olursak, ilk yarıda başa baş mücadele ederek iyi bir oyun sergiledik. Ama oyuncumuz iki teknik faul ile oyun dışı kalınca ikinci yarı istediklerimizi sergileyemedik.'' dedi.