Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk : ''Mükemmel iş çıkardık.''
Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk : ''Mükemmel iş çıkardık.''

Bu yıl ilk kez düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi'nde Alman ekibi MHP Riesen Ludwigsburg'u eleyerek Final Four'a yükselen Banvit'te Sportif Direktör Turgay Çataloluk gazetecilere açıklamalarda bulundu : ''Kendi sahamızda 5 sayı farkla kaybettikten sonra rövanş için gittiğimiz Almanya’da, MHP Riesen takımına karşı çok karakterli ve dirayetli bir basketbol ortaya koyduk. Gerek teknik kadromuz gerekse sporcularımız turu geçeceğimize inanarak bize gereken 6 sayılık averajı sağladı. Deplasmanda ve çok yoğun bir seyirci topluluğu önünde oynamamıza rağmen maçın genelinde kontrolü kaybetmedik. Hücumda istediklerimizi tam olarak sahaya yansıttığımızı söyleyemem ama özellikle işin savunma kısmında gerçekten iyiydik. Mükemmel bir iş çıkardık ve Dörtlü Final’e adımızı yazdırdık.'' dedi.

Final Four'a yükseldikten sonra hedeflerinin final olduğunu belirten Turgay Çataloluk şunları söyledi : ''Rakiplerimiz olan İspanya’nın Iberostar Tenerife takımı şu anda kendi liginde ikinci sırada bulunuyor. Yine aynı gruptan geldiğimiz Fransa’nın Monaco takımı hem kendi liginde birinci sırada hem de bu sene Fransa Kupası’nı müzesine götürme başarısını gösterdi. İtalyan ekibi Umana Reyer ise ligde ikinci sıradaki yerini koruyor.

Biz de bu sene Türkiye Kupası’nı kazandık ve Avrupa’da Dörtlü Final’e kalarak kararlılığımızı gösterdik. Dolayısıyla bu formda ve değerli dört takım arasındaki mücadele kıran kırana geçecektir. Dörtlü Final’in düzenleneceği yer muhtemelen bugün belirlenecek ve ev sahibi takım elbette biraz daha avantajlı olacak. Ama nerede olursa olsun bizim bu kupayı kazanmak için maksimum gayreti göstereceğimizden hiç şüphem yok.'' dedi.