Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski : ''Bugün iyi savaştık ve maçı kazandık.''
Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski : ''Bugün iyi savaştık ve maçı kazandık.''

Banvit Spor Toto Basketbol Süper Ligi 23.hafta karşılaşmasında Bandırma'da konuk ettiği Gaziantep Basketbol'u 83 - 77 mağlup etti. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski şu değerlendirmelerde bulundu : ''Öncelikle oyuncularımı tebrik ediyorum. 3 tane mağlubiyet ve yaşadığımız sakatlıklardan sonra gerçekten bizim için zor bir maçtı. Rakibimiz de özellikle savunmada durdurulması zor bir takım.  Ve sahadaki oyuncularının hepsi şut atabiliyor. Fakat biz bugün maçın geneline baktığımız zaman iyi savaştığımızı ve iyi bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Şimdi biraz daha diri biraz daha diri bir kafayla Almanya'ya Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final rövanş maçına gidiyoruz.'' dedi.

Banvit'in Amerikalı oyuncusu Jeremy Chappell ise şunları söyledi : ''Rakibimiz zor bir takımdı. Özellikle savunmada durdurulması zor bir takım olduğunu biliyorduk. 3 mağlubiyet sonrasında bizim takım için önemli bir galibiyetti.'' dedi.

Gaziantep Basketbol Baş Antrenörü Stefanos Dedas ise şunları söyledi : ''Banvit'i hem bütün sezon boyunca sergilediği performanstan, hem Türkiye Kupası'ndaki başarısından hem de bu maçtan dolayı tebrik ederim. Bence bu sezonun bütçe ile performansı kıyarlarsak en iyi iki takımının mücadelesiydi. Maça bakacak olursa maçın sonunda bizden daha şanslılardı. Bu da bir gerçek ki maçı kaybettik. Bundan sonraki maçlarımıza bakacağız. Sezonun genelinde de Banvit'e şans diliyorum. Basketbolu güzel oynayan iki takımın ileride daha da iyi yerlere geleceğine inanıyorum.'' dedi.