Bandırma Kırmızı Baş Ant.Ahmet Gürgen : ''Genç oyuncularımızın oyuna konsantre olmaları gerekiyor.''
Bandırma Kırmızı Baş Ant.Ahmet Gürgen : ''Genç oyuncularımızın oyuna konsantre olmaları gerekiyor.''

Bandırma Kırmızı Türkiye Basketbol Ligi 27.hafta karşılaşmasında Bandırma'da konuk ettiği Astra Group Sakarya BŞB Basketbol'a 65 - 75 mağlup oldu.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Bandırma Kırmızı Baş Antrenörü Ahmet Gürgen şunları söyledi : ''İlk önce bugün sahaya gelmediğimiz bir maçtı. Ne fizik olarak ne de zihin olarak. Bunun sonucunda da maçı kaybettik. Genç arkadaşlarımız bir kere daha konsantre olmadıkları zaman mücadele etmedikleri zaman maçı kaybedeceklerini anlamaları gerekiyor. Bir maçı daha kaybettik ve bu şekilde ders alıyoruz.'' dedi.

Bandırma Kırmızı'nın başarılı oyuncularından İsmail Cem Ulusoy şu şekilde konuştu : ''Play-off'lar adına bizim için önemli bir maçtı. Kötü bir mücadele sergiledik. Bundan dolayı da maçı kaybettik.'' dedi.

Astra Group Sakarya BŞB Basketbol Baş Antrenörü Selçuk Ernak ise şunları söyledi : ''Öncelikle benim için duygusal bir maçtı. 10 sene geçirdiğim bir kulüp ve evladım dediğim oyuncularla oynadık. Bu maça hazırlanırken fiziksel olarak rakibimizin artılarının ve enerjilerinin bilincindeydik. Dolayısıyla maça girmeye çalıştıkları yerlerde tecrübeleri oyuncularımızla etkiledik. Lige çıkmak için kalan 8 haftada play-off'lara en avantajlı yerde girmeye çalışacağız.'' dedi.