Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ''Bu sene başka kupalar da getireceğimize inanıyoruz.''
Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ''Bu sene başka kupalar da getireceğimize inanıyoruz.''

Kulüp tesislerinde gazetecileri konuk eden Banvit Türkiye Kupası'nı basın ile paylaştı. Basın mensuplarına açıklama yapan Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç şu değerlendirmelerde bulundu : ''Bu mutlu tablomuzu basınla paylaşmak bizim için büyük bir gurur. Kulübümüzün kurulduğu günden beri Bandırma Basını yanımızda. Bundan dolayı size minnettarız. Bu kupada sizin de payınızın büyük olduğuna inanıyoruz. Bu buluşmamızı seyahatlerimiz ve Avrupa Kupası maçlarımız nedeniyle bir hafta geç gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Seyircimizle de kupamızı ancak yarın Best Balıkesir maçından önce paylaşabileceğiz. Bugüne kadar verdiğiniz desteği bundan sonra da görmek istiyoruz. Çünkü bu destek sayesinde başarımızın daha da artacağına inanıyoruz.'' dedi.

Yarın oynanacak olan Banvit - Best Balıkesir karşılaşmasına da değinen Özkan Kılıç şunları söyledi : ''Yıllardan bu yana süren Bandırma - Balıkesir tatlı rekabeti inşallah bir kriz noktasına gelmez. Bizim seyircimiz ya da misafirperverliğimiz konusunda bir endişemiz yok. Fakat Bandırma - Balıkesir futbol maçı ile ilgili bir takım problemler yaşanmış. Biz bu tür problemleri hiçbir zaman basketbolda yaşatmadık ve yaşatmayacağız da. Herhangi bir sorunun çıkmaması için her türlü önlemi aldık.

Best Balıkesir de diğer takımlar gibi bizim misafir edeceğiz güzide kulüplerimizden bir tanesi. Çok güzel bir maç olacak. Maçın güzel yanı hem bir şehrin derbisi hem de onların kritik bir süreçte olması. Maç kaybetmemeleri gerekiyor. Hakikaten onlar için büyün maçlar altın değerinde. Bizim de Avrupa Kupası heyecanını sürdürebilmemiz için üst sıralardan kopmamamız gerekiyor. Artık bir zirve takımı olduk. Bundan dolayı bu maçın kritik bir önemi var.'' dedi.