Bandırma Kırmızı Baş Ant.Ahmet Gürgen : ''Her top için mücadele davranışımızı gerçekleştiremedik.''
Bandırma Kırmızı Baş Ant.Ahmet Gürgen : ''Her top için mücadele davranışımızı gerçekleştiremedik.''

Bandırma Kırmızı Türkiye Basketbol Ligi 25.hafta karşılaşmasında Bandırma'da konuk ettiği İstanbulspor Beylikdüzü takımına 67 - 69 mağlup oldu. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Bandırma Kırmızı baş antrenörü Ahmet Gürgen şu değerlendirmelerde bulundu : ''Bugün maalesef faul sokamadık. Klasik olarak şut sokamadık. Bunlarla beraber çıkışı yakaladığımız zaman en kötü savunmamızı yaptık. Uzun zamandır hiç böyle kötü savunma yapmamıştık. Bir top için felsefemiz o top için mücadele etmekti. Her topa atlıyorduk fakat bugün bunu yapamadık. Bence maça hiç gelemedik. Ben oyuncularımda o en son hamleyi yapabilecek kararlılığı göremedim. Basketbol anlayışımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. İnşallah bu maç onlara ve bizlere ders olur. Bundan sonra daha gerçek karakterimizi ve oyun anlayışımızı ortaya koyarız.'' dedi.

Bandırma Kırmızı'nın oyuncusu Erxhan Osmani ise şunları söyledi : ''Maça kötü başladık fakat buna rağmen ilk yarıyı önde bitirdik. İkinci yarıya yine iyi başlayamadık ama son çeyrekte iyi mücadele ederek maça ortak olduk. Fakat son bölümde yaptığımız hatalardan dolayı karşılaşmadan mağlubiyetle ayrıldık. Önümüzdeki maçlara hazırlanacağız.'' dedi.

İstanbulspor Beylikdüzü baş antrenörü Hakan Yavuz ise karşılaşmayı şu şekilde değerlendirdi : ''Bandırma'da üst düzey takımı yenmiş güzel bir takım ile oynadık. İlk önce benim eski kulübüm olan Banvit'i bu çocukların yetiştirilmesinde emekleri olanların hepsine teşekkür etmek gerekir. Federasyon Kupası final maçında sakatlanan oyuncumuz Elijah Johnson bugün oynayamadı. Ama onun yerine oynayan Barış bugün gerçekten çok iyi oynadı. Brown'a çalınan 3 faul de bana göre faul değil. Rakip takımın zaaflarını kullanarak iyi bir galibiyet aldık. Bütün oyuncularımızı tebrik ediyorum. 45 ribaunda karşılık 32 ribaunluk bir üstünlüğümüz var. Bu iyi bir artıydı. Değinmek istediğim son nokta ise kaptanımız Umutcan'ın atılması idi. Atılma pozisyonunu göremedim ama hakem arkadaşlardan durumu sordum. Tabi Umutcan'dan da bir savunma isteyeceğiz. Bizim takımda olmaması gereken durumlar bunlar.'' dedi.