Atilla Gökçe (Milliyet) : ''Banvit ve Bandırma!..''
Atilla Gökçe (Milliyet) : ''Banvit ve Bandırma!..''

Milliyet yazarlarından Atilla Gökçe'nin Banvit'in Türkiye Kupası final maçında Anadolu Efes'i 66 - 75 mağlup ederek Türkiye Kupası Şampiyonu olduğu maçtan sonra kaleme aldığı yazı şu şekilde :

Türk basketbolunun değerli kulüplerinden biri olarak salonlarda hak ettiği saygıyı gören Bandırma Banvit Basketbol Takımı, Ankara’da Anadolu Efes’i yenerek Türkiye Kupası’nı kazandı. Bu başarıyı kucaklarken Beşiktaş’ı, Galatasaray’ı ve Anadolu Efes’i geride bırakmak o kadar da kolay değil.

Kutlanacak, örnek gösterilecek kurumsal bir başarı...

O başarının arkasında Tanrı uzun ömürler versin Banvit’in eski yönetim kurulu başkanı Vural Görener var (1994). Orada yıllardır akıl ve para birbirini tamamlıyor. Takımın koçu Saşa Filipovski de keskin bir hoca olarak tanınıyor.

Futbola dönersek... Bandırmaspor ne yazık ki yıllardır aradığı sürekliliği bir türlü kazanamadı. TFF 1.Lig’in en alt sıralarında dramatik günler yaşıyorlar. Balıkesirspor karşısında uğradıkları 5-0’lık yenilgi  Feyyaz Uçar’ın istifasına yol açtı. Yeni antrenör Yusuf  Şimşek. Kanımca sorun futbol takımını çoktan aşmış. Bandırmaspor zamanında kurumsal yapıya kavuşsaydı bu dramı yaşamazdı. Yine de her şey bitmiş değil. Başkan Erhan Elmastaş ilçede bir beyin fırtınası estirebilir. Çünkü o, hesap-kitap adamı. İş dünyasını da iyi biliyor!