Banvit Haftanın Maçında Galatasaray Odeabank'ı Mağlup Etti (79-64)
Banvit Haftanın Maçında Galatasaray Odeabank'ı Mağlup Etti (79-64)

Banvit Spor Toto Basketbol Süper Ligi 18.hafta karşılaşmasında Bandırma'da Galatasaray Odeabank'ı 79 - 64 mağlup etti.

Banvit ilk çeyreğe hızlı başladı. Hücumda Jordan Theodore ve Gasper Vidmar ile sayılar bulsa da savunmada aynı etkiyi gösteremeyince ilk çeyreği 21 - 26 geride tamamladı. İkinci çeyrekte toparlanan Banvit hem hücumda hem de savunmada oyunun kontrolünü eline aldı. Hücumda Gediminas Orelik ve Damian Kulig ile sayılar bulan Banvit savunmada da enerjisini ortaya koyunca soyunma odasına 45 - 40 önde girdi.

İkinci yarıya Banvit iyi başlayamadı. Galatasaray Odeabank'ın yakaladığı seri ile geriye düşen Banvit daha sonrasında Tolga Geçim ve Furkan Korkmaz'ın oyunu ile oyuna tekrardan ortak oldu ve son çeyreğe 58 - 55 önde girdi. Final periyotunda Tolga Geçim'in müthiş oyununa Furkan Korkmaz ve Jordan Theodore da eklenince Banvit oyunu kopardı ve karşılaşmadan 79 - 64 galibiyetle ayrıldı.

Banvit : Edo Muric 3 sayı, 3 ribaund; Damian Kulig 13 sayı, 1 ribaund; Tolga Geçim 12 sayı, 8 ribaund, 6 asist; Gediminas Orelik 19 sayı, 4 ribaund; Gasper Vidmar 3 sayı, 8 ribaund; Jeremy Chappell 2 sayı, 3 ribaund; Furkan Korkmaz 8 sayı, 4 ribaund; Jordan Theodore 19 sayı, 5 asist.