Basketfaul : ''Banvit'in İzmir Kızları''
Basketfaul : ''Banvit'in İzmir Kızları''

Basketfaul internet sitesinde bugün yayınlanan haber aşağıdaki gibidir :

Basketbol okulları organizasyonunun temellerini İzmir’de atan ve kısa sürede 300 öğrenciye ulaşan Banvit Basketbol Akademi, kadın basketbolu şubesini de hayata geçirdi. 2007 yılından bu yana İzmir’de faaliyet gösteren Ege Gelişim Kulübü’nü bünyesine alan turuncu-yeşilli ekip, liglerde Banvit Basketbol Akademi markasıyla mücadele etmeye başladı. Gençlerde final grubu lideri olan, yıldızlarda 6’lı finallere kalan Banvit Basketbol Akademi, Türkiye Şampiyonası'na katılma yolunda çok önemli bir avantaj yakaladı.

 

Banvit’in İzmir basketboluna yatırım yapmaya devam edeceğini belirten Banvit Basketbol Akademi kurucularından Murat Aşkın,  ''İzmir’deki yapılanmamız büyük bir hızla devam ediyor. Bir yandan basketbol akademi bünyesinde yarışmacı takımlar oluştururken, diğer yandan kadın basketboluna da yatırım yaparak genişlememizi sürdürüyoruz.'' dedi.

 

Kadrolarında yer alan Aze Otman ve Nisa İnce’nin milli takıma seçildiğini de sözlerine ekleyen Aşkın, ''Hedefimiz, önümüzdeki sezon Deplasmanlı Bölgesel Lig’e katılmak.Minik takım organizasyonumuzu tamamladık. Ege Gelişim’de yıllardır başarıyla çalışan Antrenör Emrah Türker’in yanı sıra Sinem Elmas ve  Neslihan Bilister’e ekiplerimizi emanet ettik.'' diye konuştu.