Banvit Basketbol Ailesi Yeni Yıl Yemeği'nde Buluştu
Banvit Basketbol Ailesi Yeni Yıl Yemeği'nde Buluştu

Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda, Banvit Basketbol Kulübü ve Bandırma Kırmızı Basketbol Kulübü'nün oyuncu, teknik-idari kadroları, Banvit A.Ş. yöneticileri, altyapı sporcuları ve kulüp personeli yer aldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda başlayan yemek Banvit A.Ş. Kurucusu Vural Görener ve eşi Gülgün Görener,  Banvit A.Ş. Genel Müdürü Turgut Görener, Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, Sportif Direktör Turgay Çataloluk, Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski ve takım kaptanı Gasper Vidmar'ın  konuşmaları ile devam etti. Son derece keyifli ve eğlenceli geçen gecede sporculara, çalışan personele ve çocuklara Kulüp Yönetimi tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç açılış konuşmasını yaparken şunları söyledi : ''Öncelikle değerli Banvit Basketbol Kulübü Ailesi ve mesai arkadaşlarıma geleneksel yeni yıl yemeğimize hoş geldiniz diyorum. A Takımımız bu zamana kadar 12 karşılaşmada 9 galibiyet alarak iyi bir performans sergiledi. Sezonun geri kalanında da bu performansını sürdürerek daha çok başarı elde edeceğine eminim.

Ayrıca genç oyuncularımızdan kurulu Bandırma Kırmızı takımımız ise zaten Türkiye'nin gururu durumunda. Kendilerinden yaşça büyük sporcularla mücadele ediyorlar. Bir de bizim yavrularımız olan altyapı sporcularımız var. Türkiye'nin asıl gururu bunlar. Her altyapı şampiyonasında bu çocuklarımızın adı var. Hepsiyle gurur duyuyoruz. 2016 yılı ülkemiz ve ekonomi için sıkıntılı geçti. İnşallah 2017 yılı hem ülkemiz olarak hem de ekonomi açısından refaha kavuşacak. Bunlar da doğru orantılı olarak spora yansıyacaktır.'' dedi.

Banvit A.Ş. Kurucusu Vural Görener ise : ''Hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Çok güzel işler başarıyorsunuz. Kalbim sizlerle beraber. Eşimle beraber sizlerle beraber üzülüyor, sizlerle beraber seviniyoruz. Hepinize iyi seneler diliyorum.'' dedi.

Banvit A.Ş.Genel Müdürü Turgut Görener yeni yıl dileklerini şu şekilde söyledi : ''Başkanımız bizlere teşekkür ediyor ama iş bilenin, kılıç kuşananın. Senelerdir beraber bu yemeği yapıyoruz. Banvit'te gördüğüm arkadaşlık ve dostluk bugüne kadar takımlarımızdaki en iyi durumda. Tabi arkadaşlık ve dostluk da bir arada olunca başarı da geliyor. Gençlerimiz de çok ayrı bir alkışı hak ediyorlar çünkü kendilerinden yaşça çok büyük takımlarla iyi bir mücadele veriyorlar. Hepinize iyi, mutlu ve sağlıklı bir yıl diliyorum.'' dedi.

Banvit BK Sportif Direktörü Turgay Çataloluk ise : ''Öncelikle bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Sporcu olarak başladığım Banvit hayatımı yaklaşık 12 senedir de yöneticilikle sürdürüyorum. Güzel günlerimiz oldu, zor da günlerimiz oldu. Ama bu aile her zaman birlik olmayı başardı. Dolayısıyla bundan sonra da bu geleneği sürdürerek hem A Takımımızla, hem Bandırma Kırmızı takımımızla hem de muhteşem altyapımızla birlikte en iyisini yapmaya çalışacağız.'' dedi.

Banvit A.Ş.Kurucusu Vural Görener Banvit'in Amerikalı yıldız oyuncusu Jordan Theodore ve yeni transferi Furkan Korkmaz ile sohbet etti.

Geleneksel hale gelen ve her yıl tüm aileyi bir araya getiren ''Yeni Yıl Yemeği'', 2017 senesiyle ilgili güzel temenniler, başarı dilekleri ve toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.