Kızlar Banvit’le Okula

“Geleceğim ve Ben”

“Banvit Basketbol Kulübümüz ve Kızlar Banvit’le Okula” projemizin merakla beklenen 2017 yılı takviminin teması “Geleceğim ve Ben” oldu...

Kızlar Banvit’le Okula burs programımız ile Bandırma ve civarında ilköğretim kademesindeki kız çocuklarının eğitime kazandırılmasına verdiğimiz desteği 2007 yılından bu yana aralıksız olarak devam ettiriyoruz.

2017 yılı ile 10. yılını kutlayacak olan burs programımız kapsamında bu yıl 7.’sini hazırladığımız ve Banvit Basketbol Kulübü A takımı oyuncularımız ile Kızlar Banvit’le Okula projemizdeki kız çocuklarımızı bir sosyal sorumluluk çalışması kapsamında biraraya getiren takvim projemizin, merakla beklenen 2017 yılı çalışması Aralık ayında sevenleri ile buluşuyor.

Geçtiğimiz yıllarda her biri farklı konseptlerde hazırlanan diğer 6 takvimde de oldukça keyifli, güzel ve beğenilen çalışmalar ortaya çıkmıştı. Burs programından yararlanan kız öğrencilerimiz ve A takım oyuncularımızın birbirinden ilginç fotoğraf kareleri süslemişti takvim yapraklarımızı. Hatta bu güzel proje ile geçtiğimiz senelerde Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nden “Kaynak Geliştirme” alanında bir de ödül almıştık.

Merakla beklenen bu yılki takvimde ise farklı bir konuyu ele aldık. Çünkü ülkemizin daha aydınlık yarınları için eğitimlerini ve kişisel gelişimlerini desteklediğimiz kız çocuklarımızın, kendilerine olduğu kadar topluma da fayda sağlayan bireyler olmalarına az kaldı. Bu nedenle yeni takvim çalışmasında çocuklarımızın ileride seçmek istedikleri meslekler üzerine odaklandık. Basketbol oyuncularımız ise farklı meslek grupları ile ilgili mizansenlerde yardımcı veya ana karakterleri canlandırarak destek verdiler.

Yeni takvimin satışlarından elde edilecek gelirler bu sene de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’ne aktarılarak, daha çok üniversite öğrencisine burs verilmesi için kaynak sağlanmış olacak. Banvit Basketbol Kulübü, Banvitburada.com ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’nden bir takvim satın alarak projeye siz de gönüllü olarak destek verebilirsiniz.

 

Burslu öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan takvim büyük ilgi gördü. Banvit tarafından hazırlanan;

2013 takvimi çok yakında...

2014 takvimi çok yakında...

2015 takvimi çok yakında...

2016 takvimi çok yakında...

2017 takvimi çok yakında...

Sokak Basketbolu

İnsanları spora teşvik etmek, gençlerin bedensel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Banvit Basketbol Kulübü Sokak Basketbolu turnuvaları, her yaştan sporseveri basketbol ile buluşturuyor.

Banvit Basketbol Kulübü tarafından her sene yaz aylarında, insanları spora teşvik etmek, gençlerin bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bandırma, Erdek ve Gönen’de ayrı ayrı düzenlenen sokak basketbolu turnuvaları, basketbola gönül vermiş her yaştan insanı aynı sahada buluşturmayı başarıyor.Sokak basketbolu turnuvasında birbirinden çekişmeli ve keyifli maçların yanı sıra düzenlenen paneller, dans ve jimnastik gösterileri, küçük yarışmalar ve dereceye giren takımlara verilen cazip ödüller de etkinliklerin tam bir şenlik havasında geçmesini sağlıyor.Minik, küçük, yıldız, genç, büyük, veteran erkekler ve serbest bayanlar kategorilerinde düzenlenen sokak basketbolu turnuvasının duyurusu, etkinliğin yapılacağı ilde, etkinlikten iki hafta önce kurulan stantlar yoluyla gerçekleştiriliyor. Basketbolseverler, bu stantlardan etkinlik programı ve turnuvaya katılım ile ilgili bilgi alabiliyor.