Basketbolcu Fabrikası: Liglerde 102 Banvitli (Basketfaul)
Basketbolcu Fabrikası: Liglerde 102 Banvitli (Basketfaul)

Banvit altyapısından yetişen 102 oyuncu Banvit, Bandırma Kırmızı veya başka kulüplerin formasıyla liglerde mücadele ediyor.

Altyapıda yaptığı yatırımlarla basketbolcu fabrikasına dönüşen Banvit'ten yetişen oyuncuların liglere dağılımı şöyle:

BSL'de 11, TBL'de 33, TB2L'de 21, BGL'de 37

Banvit ayrıca bütün altyapı kategorilerinde şampiyonluk kazandı ve milli takımlara da çok sayıda oyuncu verdi. 

 

TAHİNCİOĞLU BASKETBOL SÜPER LİGİ

BANVİT BK

DİĞER TAKIMLAR

ADI-SOYADI

TAKIMI

ADI-SOYADI

TAKIMI

1

Tolga Geçim

Banvit Basketbol

1

Erol Can Çinko

Gaziantep Basket

2

Rıdvan Öncel

Banvit Basketbol

2

Şafak Edge

Muratbey Uşak

3

Şehmus Hazer

Banvit Basketbol

3

Süleyman Yavaş

Muratbey Uşak

4

Erkin Şenel

Banvit Basketbol

4

Erkan Yılmaz

Yeşilgiresun Bld.

5

Ragıp Berke Atar

Banvit Basketbol

5

Fatih Altınkalem

Büyükçekmece

*

*

*

6

Berke Aygündüz

Pınar Karşıyaka

TOPLAM OYUNCU

5

TOPLAM OYUNCU

6

 

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ

BANDIRMA KIRMIZI

DİĞER TAKIMLAR

ADI-SOYADI

TAKIMI

ADI-SOYADI

TAKIMI

1

Harun Can Doğan

Bandırma Kırmızı

1

Talat Alp Altunbey

Afyon Bld.

2

İsmail Cem Ulusoy

Bandırma Kırmızı

2

İbrahim Yıldırım

Afyon Bld.

3

Alperen Demir

Bandırma Kırmızı

3

Yunus Emre Akçay

Afyon Bld.

4

Eray Akyüz

Bandırma Kırmızı

4

Cenk Şekeroğlu

Akhisar Bld.

5

Arda Çete

Bandırma Kırmızı

5

Özgür Şahin

Antalyaspor

6

Erxhan Osmani

Bandırma Kırmızı

6

Umut Özden

Antalyaspor

7

Atakan Erdek

Bandırma Kırmızı

7

Yiğitcan Turna

Bahçeşehir Klj

8

Ömer Atun

Bandırma Kırmızı

8

Ahmet Fatih Cantitiz

Bahçeşehir Klj

9

Önder Atun

Bandırma Kırmızı

9

Metehan Akyel

Bursaspor

10

Boran Güler

Bandırma Kırmızı

10

Barış Yalman

Düzce Bld.

11

Şehmus Hazer

Bandırma Kırmızı

11

Mert Gizir

TED Kolejliler

12

Ragıp Berke Atar

Bandırma Kırmızı

12

Yesukan Onan

TED Kolejliler

13

Furkan Haltalı

Bandırma Kırmızı

13

Arber Berisha

Karesispor

14

Sedat Ali Karagülle

Bandırma Kırmızı

14

Kerem Aydan Özel

Karesispor

15

Hakan Sayılı

Bandırma Kırmızı

15

Feyzi Çelebioğlu

Samsun BŞB

16

Sadık Emir Kabaca

Bandırma Kırmızı

16

Burak Şaşmaz

Samsun BŞB

*

*

*

17

İzzet Türkyılmaz

Selçuklu Bld.

TOPLAM OYUNCU

16

TOPLAM OYUNCU

17

 

TÜRKİYE BASKETBOL 2. LİGİ

DİĞER TAKIMLAR

NO

ADI-SOYADI

TAKIMI

1

Emre Alkaç

Bilecik Belediye

2

Ümit Köksal

Bornova Belediye

3

Ümit Türkoğlu

Erzurum Belediye

4

Seray Yıldırım

Fethiye Belediye

5

Evren Sönmezcan

Fethiye Belediye

6

Bora Can Işık

İstem Koleji

7

Fikri Çeliker

İstem Koleji

8

Timur Remzi Açarçiçek

Kepez Belediye

9

Haluk Türkyılmaz

Manisa BŞB

10

Anıl Binici

Yüksek Çıta Klj.

11

Batıkan Demirtoz

UPS Spor

12

Volkan Çam

Tenis Eskrim Dağcılık

13

Ahmet Lütfi Demirhan

Tenis Eskrim Dağcılık

14

Serhat Angül

Mersin BŞB

15

Orkun Şenel

Yüksek Çıta Koleji

16

Zafer Sezer Alp

Manisa BŞB

17

Can Yalman

Kepez Belediye.

18

Onur Aksoy

Fethiye Belediye

19

Hasan Yıldız

Erzurum Belediye

20

Kemal Zahra

Edirne Belediye

21

Burak Can Dilmaç

Boluspor

TOPLAM OYUNCU

21

 

BASKETBOL GENÇLER LİGİ

BANVİT GENÇLER LİGİ TAKIMI

DİĞER TAKIMLAR

ADI-SOYADI

TAKIMI

ADI-SOYADI

TAKIMI

1

Ömer Atun

Banvit Basketbol

1

Can Muhammet Koç

Beşiktaş

2

Önder Atun

Banvit Basketbol

2

Yiğit Abdullahoğlu

Büyükçekmece

3

Boran Güler

Banvit Basketbol

3

M. Engin Kalkan

Darüşşafaka

4

Alperen Demir

Banvit Basketbol

4

Denizhan Ene

Darüşşafaka

5

Arda Çete

Banvit Basketbol

5

Canberk Başduran

Eskişehir Basket

6

Atakan Erdek

Banvit Basketbol

6

Mahmut Can Çetin

Eskişehir Basket

7

Eray Akyüz

Banvit Basketbol

7

M. Göktuğ Gökdoğan

Eskişehir Basket

8

Erkin Şenel

Banvit Basketbol

8

İsmail Eray Polat

Eskişehir Basket

9

Adem Enes Keleş

Banvit Basketbol

9

Arda Berk Kaya

Eskişehir Basket

10

Sinan Emre Bitim

Banvit Basketbol

10

Ceyhun Şengünün

Eskişehir Basket

11

Mert Atasoy

Banvit Basketbol

11

Kerem Bulat

Eskişehir Basket

12

Cihat Dalgalı

Banvit Basketbol

12

Emirhan Vergili

Galatasaray

13

Hakan Sayılı

Banvit Basketbol

13

İsmail Yaşar

Galatasaray

14

Sadık Emir Kabaca

Banvit Basketbol

14

Kaan Pomakoğlu

Gaziantep Basket

15

Sedat Ali Karagülle

Banvit Basketbol

15

Faruk Sevim

Gaziantep Basket

16

İbrahim Kaçmaz

Banvit Basketbol

16

Mert Akarsu

İstanbul BBSK

*

*

*

17

Tahircan Akbıyıkoğlu

Sakarya BŞB

*

*

*

18

Furkan Çalışkan

TOFAŞ

*

*

*

19

Kemal Ertaş

Türk Telekom

*

*

*

20

Mehmet Erim Özgül

Muratbey Uşak

*

*

*

21

Yiğit Özovalı

Muratbey Uşak

TOPLAM OYUNCU

16

TOPLAM OYUNCU

21