Basketfaul : TBL'de En İyi Genç Oyuncu Erxhan Osmani
Basketfaul : TBL'de En İyi Genç Oyuncu Erxhan Osmani

Basketfaul'de yayınlanan Ece Ergez'in haberinde, TBL'de sona eren ilk yarının ardından koçlarla düzenlenen ankette "En İyi Genç Oyuncu" sorusu soruldu.

Her koçtan en iyi olarak gördüklerinden başlayarak üç genç oyuncu sıralamasını alındı. Değerlendirmeyi yaparken de birincilere 3, ikincilere 2, üçüncülere ise 1 puan verildi.

Çıkan sonuçlara göre birincilik için iki Bandırma Kırmızı oyuncusu; Erxhan Osmani ile Eray Akyüz çekişti ve Osmani 27 puanla birinci, Akyüz ise 24 puanla ikinci sırayı aldı. Bu ikiliyi Ömer Yasir Küçük, Şehmuz Hazer ve Berkan Durmaz izledi.

KOÇLARA GÖRE TBL’NİN EN İYİ GENÇ OYUNCULARI (2017-2018 Yarı Sezonu)

KOÇ

TAKIM

1.

2.

3.

Faruk Beşok

Düzce Belediye

Berkan Durmaz (Bakırköy Basket)

Samet Gülek (Düzce BLD)

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Serkan Erdoğan

Selçuklu Belediye

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Berkan Durmaz (Bakırköy Basket)

Fahri Güler

Karesi Spor Basketbol

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Berkan Durmaz (Bakırköy Basket)

Burak Gören

Türk Telekom

Şehmus Hazer (Bandırma Kırmızı)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Berke Atar (Bandırma Kırmızı)

Arda Vekiloğlu

Antalyaspor

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Şehmus Hazer (Bandırma Kırmızı)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Serhat Yapıcı

Akhisar Belediye

Arca Tülüoğlu

(Selçuklu BLD)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Stefanos Dedas

Bahçeşehir Koleji

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Arca Tülüoğlu

(Selçuklu BLD)

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Şemsettin Baş

Bursaspor Durmazlar

Erxhan   Osmani (Bandırma Kırmızı)

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Şehmus Hazer (Bandırma Kırmızı)

Korhan Aydanarığ

OGM Ormanspor

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Şehmus Hazer (Bandırma Kırmızı)

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Andaç Yapıcıer

Bakırköy Basket

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Berkan Durmaz (Bakırköy Basket)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Hakan Yavuz

İstanbulspor Beylikdüzü

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Şehmus Hazer (Bandırma Kırmızı)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Okan Çevik

PETKİM Spor

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Mustafa Baştürk

(Yalova Belediye)

Cengiz Karadağ

Yalova Group Belediye

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Mustafa Baştürk

(Yalova Belediye)

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Can Sevim

Afyon Belediye

Şehmus Hazer (Bandırma Kırmızı)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Berkan Durmaz (Bakırköy Basket)

Doğan Deniz

Samsun BŞB.  Anakent

Şehmus Hazer (Bandırma Kırmızı)

Arca Tülüoğlu

(Selçuklu BLD)

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Timuçin Meriç

Ankara D.S.İ

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Emir Kabaca (Bandırma Kırmızı)

Ahmet Gürgen

Bandırma Kırmızı

Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Emir Kabaca (Bandırma Kırmızı)

Tunç Girgin

HE TED Kolejliler

Ömer Yasir Küçük (TED Kolejliler)

Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)

Berkan Durmaz (Bakırköy Basket)

 

 

DEĞERLENDİRME SONUÇLARI 

OYUNCU

1.

2.

3.

TOPLAM

Erxhan Osmani

(Bandırma Kırmızı)

8

1

1

27

Eray Akyüz

(Bandırma Kırmızı)

3

6

3

24

Ömer Yasir Küçük

(TED Kolejliler)

2

3

5

17

Şehmus Hazer

(Bandırma Kırmızı)

3

3

1

16

Berkan Durmaz

(Bakırköy Basket)

1

1

4

9

Arca Tülüoğlu

(Selçuklu BLD)

1

2

-

7

Samet Gülek

(Düzce Belediye)

-

1

-

2

Mustafa Baştürk

(Yalova Belediye)

-

1

1

3

Emir Kabaca

(Bandırma Kırmızı)

-

-

2

2

Berke Atar

(Bandırma Kırmızı)

-

-

1

1