Banvit Avrupa'da Seri Peşinde
Banvit Avrupa'da Seri Peşinde

Banvit, FIBA Şampiyonlar Ligi C Grubu 9. hafta maçında Slovenya temsilcisi Petrol Olimpija Ljubljana takımına konuk olacak. 19 Aralık Salı 20.30’da başlayacak olan karşılaşma S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.

FIBA Şampiyonlar Ligi'nin geçen sezonki finalisti Banvit, C Grubu 9. Hafta maçında 19 Aralık Salı 20.30’da Stožice Spor Salonu’nda Petrol Olimpija Ljubljana’ya konuk olacak. Turuncu – Yeşilliler bu zorlu deplasmanda da kazanarak üst sıralarda yer almaya devam etmek istiyor.

Bu önemli karşılaşma öncesinde Banvit’te yıldız oyuncu Tolga Geçim sakatlığını atlatarak yeniden takıma dönerken, Turuncu - Yeşillilerin Petrol Olimpija Ljubljana maç kadrosunda şu isimler yer alıyor: Adonis Thomas, Damian Kulig, Tolga Geçim, Can Altıntığ, Erkin Şenel, Metehan Akyel, Gasper Vidmar, Andy Rautins, Rıdvan Öncel, Tony Taylor, Angelo Caloiaro, Ragıp Berke Atar ve Şehmus Hazer.

Banvit Avrupa arenasında bugüne kadar oynadığı 123 karşılaşmada 70 galibiyet, 1 beraberlik ve 52 mağlubiyet alarak %58 galibiyet yüzdesi elde etti. C Grubu 2. hafta maçında Bandırma’da oynanan ve uzatmaya giden maçta Banvit, Slovenya temsilcisini 87-83 mağlup etmişti.

 

FIBA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda puan durumu ve dokuzuncu hafta programı ise şu şekilde :

ŞAMPİYONLAR LİGİ A GRUBU

O

G

M

A

Y

P

Av.

 

 
 

1- Umana Reyer Venezia (İtalya)

8

5

3

656

646

13

10

 

2- Banvit BK (Türkiye)

8

5

3

639

613

13

26

 

3- Medi Bayreuth (Almanya)

8

5

3

663

639

13

24

 

4- SIG Strasbourg (Fransa)

8

5

3

625

594

13

31

 

5- Movistar Estudiantes (İspanya)

8

4

4

643

636

12

7

 

6- AEK (Yunanistan)

8

4

4

675

665

12

10

 

7- Petrol Olimpija (Slovenya)

8

3

5

607

651

11

-44

 

8- Rosa Radom (Polonya)

8

1

7

579

643

9

-64

 

 

19 Aralık 2017 Salı

20.30

Petrol Olimpija (Slovenya) – Banvit BK (Türkiye)

 

20 Aralık 2017 Çarşamba

 

20.30

Rosa Radom (Polonya)  - Movistar Estudiantes (İspanya)

 

22.30

SIG Strasbourg (Fransa) - Medi Bayreuth (Almanya)

 

22.30

AEK (Yunanistan) - Umana Reyer Venezia (İtalya)