Banvit Avrupa'da Zafer Peşinde
Banvit Avrupa'da Zafer Peşinde

Banvit, FIBA Şampiyonlar Ligi C Grubu 8. hafta maçında İtalya temsilcisi Umana Reyer Venezia takımını konuk edecek. 13 Aralık Çarşamba 20.30’da başlayacak olan karşılaşma S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.

FIBA Şampiyonlar Ligi'nin geçen sezonki finalisti Banvit, C Grubu’nda rövanş maçlarının ilkinde Bandırma’da taraftarı önünde 13 Aralık Çarşamba 20.30’da Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda Umana Reyer Venezia’yı konuk edecek. Basketbolseverler bu karşılaşmayı ücretsiz olarak salondan takip edebilecek.

Bu önemli karşılaşma öncesinde Banvit’te yıldız oyuncu Tolga Geçim’in tedavisi devam ederken, Turuncu - Yeşillilerin Umana Reyer Venezia maç kadrosunda şu isimler yer alıyor: Adonis Thomas, Damian Kulig, Can Altıntığ, Erkin Şenel, Metehan Akyel, Gasper Vidmar, Andy Rautins, Rıdvan Öncel, Tony Taylor, Angelo Caloiaro, Ragıp Berke Atar ve Şehmus Hazer.

Banvit Avrupa arenasında bugüne kadar oynadığı 122 karşılaşmada 69 galibiyet, 1 beraberlik ve 52 mağlubiyet alarak %57 galibiyet yüzdesi elde etti. Avrupa'da sezonu zorlu İtalya deplasmanında açan ve üç uzatma sonunda Umana Reyer Venezia’ya 108-101 mağlup olan Banvit, bu zorlu karşılaşmada taraftarının desteğiyle rakibinden rövanşı almak istiyor.

FIBA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda puan durumu ve sekizinci hafta programı ise şu şekilde :

 

ŞAMPİYONLAR LİGİ A GRUBU

O

G

M

A

Y

P

Av.

 

 
 

1- Umana Reyer Venezia (İtalya)

7

5

2

594

556

12

38

 

2- SIG Strasbourg (Fransa)

7

5

2

548

516

12

32

 

3- Banvit BK (Türkiye)

7

4

3

549

551

11

-2

 

4- Movistar Estudiantes (İspanya)

7

4

3

565

551

11

14

 

5- Medi Bayreuth (Almanya)

7

4

3

573

554

11

19

 

6- AEK (Yunanistan)

7

3

4

590

587

10

3

 

7- Petrol Olimpija (Slovenya)

7

2

5

529

574

9

-45

 

8- Rosa Radom (Polonya)

7

1

6

494

553

8

-59

 

 

12 Aralık 2017 Salı

22.00

Petrol Olimpija (Slovenya) – SIG Strasbourg (Fransa)

22.30

Movistar Estudiantes (İspanya) – AEK (Yunanistan)

 

13 Aralık 2017 Çarşamba

 

20.30

Banvit BK (Türkiye) - Umana Reyer Venezia (İtalya)

 

22.00

Medi Bayreuth (Almanya) - Rosa Radom (Polonya)